Za nami IX Dzień Dobrych Uczynków. W naszej
szkole dobre uczynki spełniamy przez
cały rok, ale każdego roku, właśnie tego dnia, włączamy jakieś dodatkowe
działania. Tym razem pisaliśmy listy, kartki i e-maile do podopiecznych
„Marzycielskiej Poczty”. Wybraliśmy czworo podopiecznych fundacji i w poniedziałek 21
maja na wielu lekcjach i zajęciach w
świetlicy redagowaliśmy do nich pozdrowienia
i życzenia.
| e-maile pisała klasa 1a |
Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za poparcie akcji i
napisanie prawie 100 listów i kartek.
Wszystkie zostały wysłane i myślę, że sprawiły radość adresatom. Jeżeli
są osoby, które pragną nawiązać jakiś dłuższy kontakt z chorymi dziećmi polecam
stronę: marzycielska poczta.pl. Do
najmłodszych podopiecznych trafią przyniesione przez was maskotki.
Również tego dnia zbieraliśmy pieniądze na fundację „Dr Clown”. Dzięki Waszym datkom uzbieraliśmy 41.89. Na konto bielskiego oddziału fundacji przelano 50,-.
Przez cały rok zbieramy nakrętki dla chorych dzieci. Na początku roku był to Mateusz chory na mukowiscydozę. Obecnie zbiórka poświęcona jest bardzo chorej Amelce. Dotychczas uzbieraliśmy dla niej ponad 200 kg nakrętek. Akcja trwa do końca roku szkolnego , a od września ciąg dalszy.
Również tego dnia zbieraliśmy pieniądze na fundację „Dr Clown”. Dzięki Waszym datkom uzbieraliśmy 41.89. Na konto bielskiego oddziału fundacji przelano 50,-.
Przez cały rok zbieramy nakrętki dla chorych dzieci. Na początku roku był to Mateusz chory na mukowiscydozę. Obecnie zbiórka poświęcona jest bardzo chorej Amelce. Dotychczas uzbieraliśmy dla niej ponad 200 kg nakrętek. Akcja trwa do końca roku szkolnego , a od września ciąg dalszy.
| Klasa 2d w trakcie pisania listów |
O wielu innych akcjach podejmowanych w naszej
szkole dla dobra innych ludzi, zwierząt i środowiska możecie przeczytać na
bieżąco na szkolnej stronie internetowej, bądź śledząc informacje umieszczanie
na tablicach ogłoszeń i gazetkach. Mam
nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej osób będzie uczestniczyło w Dniu
Dobrych Uczynków. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały rok szkolny włączają
się we wszelkie akcje charytatywne. Pamiętajcie, że
"To co
robimy dla innych, jest tym,
co naprawdę warto robić"
Urszula Jakubiak