Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/

28 maja 2013

IX Dzień Dobrych Uczynków

Klasa 3a przygotowała kartki
   Za nami IX Dzień Dobrych Uczynków. W naszej szkole dobre uczynki spełniamy przez  cały rok, ale każdego roku, właśnie tego dnia, włączamy jakieś dodatkowe działania. Tym razem pisaliśmy listy, kartki i e-maile do podopiecznych „Marzycielskiej Poczty”. Wybraliśmy czworo  podopiecznych fundacji i w poniedziałek 21 maja na wielu lekcjach  i zajęciach w świetlicy  redagowaliśmy do nich pozdrowienia i życzenia. 
e-maile pisała klasa 1a
Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za poparcie akcji i napisanie prawie 100 listów i kartek.  Wszystkie zostały wysłane i myślę, że sprawiły radość adresatom. Jeżeli są osoby, które pragną nawiązać jakiś dłuższy kontakt z chorymi dziećmi polecam stronę: marzycielska poczta.pl. Do najmłodszych podopiecznych trafią przyniesione przez was maskotki.
        Również  tego dnia zbieraliśmy pieniądze na fundację „Dr Clown”. Dzięki Waszym datkom uzbieraliśmy 41.89. Na konto bielskiego oddziału fundacji przelano 50,-.
  Przez cały rok zbieramy nakrętki dla chorych dzieci. Na początku roku był to Mateusz chory na mukowiscydozę.  Obecnie zbiórka poświęcona jest bardzo chorej Amelce. Dotychczas uzbieraliśmy dla niej ponad 200 kg nakrętek. Akcja trwa do końca roku szkolnego , a od września ciąg dalszy.
Klasa 2d w trakcie pisania listów
  O wielu innych akcjach podejmowanych w naszej szkole dla dobra innych ludzi, zwierząt i środowiska możecie przeczytać na bieżąco na szkolnej stronie internetowej, bądź śledząc informacje umieszczanie na tablicach ogłoszeń  i gazetkach. Mam nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej osób będzie uczestniczyło w Dniu Dobrych Uczynków. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały rok szkolny włączają się we wszelkie akcje charytatywne. Pamiętajcie, że                
"To co robimy dla innych, jest tym,
co naprawdę warto robić"

                                                                   Urszula Jakubiak

CYBERNAUCI - bezpieczni w sieci