MŁODZIEŻOWE
KOŁO
KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE
IM. JERZEGO KUKUCZKI
Kolejną wycieczką Szkolnego Koła
Krajoznawczo Turystycznego był kulig (26.01.2013 r.) połączony z niespodzianką. Busem udaliśmy
się do Wisły Czarne, gdzie czekały na nas już dwa zaprzęgi sań i Doliną Czarnej
Wisełki ruszyliśmy z kopyta.
Śnieg, mróz, słoneczko – było więc wszystko, co potrzeba aby kulig był udany!
Busem
pojechaliśmy na Zadni Groń, gdzie znajduje się rezydencja prezydenta RP. Tym
razem pan prezydent nie był obecny w Wiśle, więc mogliśmy po kontroli dokumentów
i przejściu przez bramki (jak na lotnisku) zwiedzić Zameczek. Jest to
rezydencja podarowana prezydentowi Ignacemu Mościckiemu przez Naród, a potem
przechodząca na kolejne głowy państwa. Widzieliśmy salony i apartamenty, gdzie
prezydent Komorowski przyjmuje gości, a także część historyczną w tym gabinet
prezydenta Mościckiego. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawych
historii i anegdot związanych z tym
miejscem. Na koniec udaliśmy się do małego drewnianego kościółka, gdzie modli
się para prezydencka i zostawia dary.
Miło było usłyszeć od pani przewodnik,
że dawno już nie miała tak grzecznej grupy!! To była udana sobota, żywa lekcja
historii połączona z zabawą
na kuligu. Zapraszamy kolejnych chętnych do wstępowania w szeregi SKKT!!! A w
marcu kolejna wycieczka – szczegóły u opiekuna koła.
Katarzyna
Maciejowska-Bączek