Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/

11 czerwca 2013

Pola Nadziei-apel-podsumowanie

W piątek 7 czerwca odbył się apel poświęcony akcji Pola Nadziei, odbywającej się w wielu szkołach, w tym także  w naszym Gimnazjum.
Podczas apelu, mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną przez nasze uczennice (Wiktoria Ziółkowska, Katarzyna Zejc), pokazującą zdjęcia z przeprowadzanych zbiórek, różnorakich przedstawień i ciekawych pomysłów. Wszystkie te akcje, mogły się odbyć dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z naszej szkoły, którym w tym miejscu pragniemy podziękować. Oczywiście, podziękowania należą się też wszystkim którzy wsparli finansowo Pola Nadziei, choćby symboliczną złotówką. Wszystkie pieniądze w wysokości 1779.80 zł zostały przekazane Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu budującemu hospicjum im. Bł. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.     
                     W trakcie apelu, uczennice z klasy I b (Lidia La Thanh, Katarzyna Zejc, Karolina Piątek i Wiktoria Ziółkowska) i z I a (Nikola Mańdok), wystąpiły w krótkim przedstawieniu poświęconym Cicely Sauders, założycielce pierwszego na świecie hospicjum dla ciężko chorych. Mamy nadzieję, że przybliżenie jej sylwetki, pomoże lepiej zrozumieć sens akcji Pola Nadziei oraz zachęci wszystkich do włączenia się w Pola Nadziei w przyszłym roku szkolnym.
                                                                                 
Katarzyna Maciejowska-Bączek
Beata Adamek



CYBERNAUCI - bezpieczni w sieci