Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/

11 czerwca 2013

Wycieczka na Rysiankę

MŁODZIEŻOWE KOŁO
KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE
              IM. JERZEGO KUKUCZKI
24-25.05.2013 r.

W ostatni weekend maja, miała być pogoda więc zaplanowaliśmy 2 - dniową wycieczkę na Rysiankę.
Niestety prognozy się nie sprawdziły i w Rajczy gdzie dojechaliśmy super pociągiem Kolei Śląskich przywitał nas deszcz. Prawdziwego turystę to nie zraża, więc ruszyliśmy szlakiem i choć niektórym było ciężko (potrzebna była pomoc w niesieniu plecaków) to uparcie dążyliśmy do celu. Szlak, podobno wyjątkowej urody, ale przez deszcz nic nie widzieliśmy więc trzeba będzie kiedyś go powtórzyć… W schronisku na Rysiance czekał na nas gorący obiad     i ciepłe grzejniki aby wysuszyć butyJ. Wieczorem zamiast ogniska było spotkanie z podróżnikiem i finał Ligi Mistrzów. Dla każdego coś miłego! Pan pokazywał zdjęcia z Azji, a Borussia przegrywała mecz. W niedzielę po śniadanku ruszyliśmy już ze słońcem do Węgierskiej Górki i mimo kłopotów  z busem zdążyliśmy jeszcze zjeść pizzę i na pociąg.
                  
 Mimo wszystko każdy był z wycieczki zadowolony, czekamy więc na następną, która odbędzie się 22 czerwca. Będzie to wycieczka do Czech – na Ropicę, ostania w tym roku szkolnym. Z górskim pozdrowieniem – opiekun SKKT. 


Katarzyna Maciejowska-Bączek



CYBERNAUCI - bezpieczni w sieci