MŁODZIEŻOWE
KOŁO
KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE
IM. JERZEGO KUKUCZKI
24-25.05.2013
r.
W ostatni weekend maja, miała być pogoda
więc zaplanowaliśmy 2 - dniową wycieczkę na Rysiankę.
Niestety prognozy się nie sprawdziły i w
Rajczy gdzie dojechaliśmy super pociągiem Kolei Śląskich przywitał nas deszcz.
Prawdziwego turystę to nie zraża, więc ruszyliśmy szlakiem i choć niektórym
było ciężko (potrzebna była pomoc w niesieniu plecaków) to uparcie dążyliśmy do
celu. Szlak, podobno wyjątkowej urody, ale przez deszcz nic nie widzieliśmy
więc trzeba będzie kiedyś go powtórzyć… W schronisku na Rysiance czekał na nas
gorący obiad i ciepłe grzejniki aby
wysuszyć butyJ. Wieczorem zamiast ogniska było spotkanie
z podróżnikiem i finał Ligi Mistrzów. Dla każdego coś miłego! Pan pokazywał
zdjęcia z Azji, a Borussia przegrywała mecz. W niedzielę po śniadanku
ruszyliśmy już ze słońcem do Węgierskiej Górki i mimo kłopotów z busem zdążyliśmy jeszcze zjeść pizzę i na
pociąg.
Mimo wszystko każdy był z wycieczki
zadowolony, czekamy więc na następną, która odbędzie się 22 czerwca. Będzie to
wycieczka do Czech – na Ropicę, ostania w tym roku
szkolnym. Z górskim pozdrowieniem – opiekun SKKT.
Katarzyna
Maciejowska-Bączek