Światowy Dzień Życzliwości obchodzony 19 listopada wywodzi się ze Stanów, gdzie zaczęto obchodzić go pod nazwą World Hello Day już w 1973 roku.
W Polsce w świętowaniu Dnia Życzliwości przoduje od 2006 roku Wrocław.
Jak powiedział Cyceron:
"Jeśli usuwa się z życia miłość i życzliwość,
to usuwa się wszelką przyjemność".
W związku z tym w dniach 19 - 23 listopada chcemy zaakcentować to święto. W szkole pojawiły się kody QR, w których ukryte są słowa.
Należy nimi uzupełnić tekst zadania:
ZADANIE!
(1) ………. jest cechą miłą i przyjemną dla innych ludzi.
Osoba (2) …….. używa bardzo często słów: (3) ………., (4) ………, (5) …….., (6) ……, (7) ……….. , itp.
Pięknie przepisaną, uzupełnioną treść zadania należy dostarczyć
do wtorku 24 listopada do pani Marioli Paluszek.
Trzy pierwsze osoby otrzymają drobne upominki.
