Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/

30 listopada 2015

Maraton pisania listów 2015

http://amnesty.org.pl/maraton/
     10 grudnia 2015 w Gimnazjum Nr 2 w Czechowicach- Dziedzicach w godz. 11:00 - 17:00, uczniowie naszej szkoły będą mogli pomóc więźniom sumienia 
i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka. 

Wystarczy przyjść do sali nr 14 na Maraton Pisania Listów 
organizowany przez Amnesty International.
http://amnesty.org.pl/maraton/

       Maraton odbywa się co roku, kiedy świętowany jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu przez kilka godzin pisze się ręcznie listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. Indywidualnie wyrażony sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka ma szczególną moc. Szacuje się, że listy pomagają w ponad 30% przypadków. Te listy solidarności są często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Akcja odbywa się jednocześnie w ponad 370 miejscach w całej Polsce i w wielu krajach na całym świecie.

Zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu!
Piszemy po polsku lub angielsku! - wg załączonego wzoru ;)
ze strony: http://amnesty.org.pl/maraton/

CYBERNAUCI - bezpieczni w sieci