„Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza,
musi wiedzieć, skąd pochodzi.
Naród bez historii błądzi,
jak człowiek bez pamięci.”
/Norman Davies/

Dla nas samych i naszej szkolnej społeczności, historia i pamięć o niej, ma ogromne znaczenie. Dlatego też, jak co roku, zebraliśmy się na uroczystym apelu, żeby uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzieje Polski, jej walkę o wolność opowiedziały nam drzewa - niemi świadkowie wielkich wydarzeń. W ten dzień wspominaliśmy narodowych bohaterów: Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica, Tadeusza Kościuszko, Józefa Bema, Jana Henryka Dąbrowskiego, Józefa Piłsudskiego, Józefa Wysockiego, Józefa Poniatowskiego czy Piotra Wysockiego jak również wielkie zrywy narodowe: Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, dzielnych Legionistów czy żołnierzy w służbie gen. J. Hallera. Ich odwaga, męstwo i upór zaowocowały dotarciem 11 listopada 1918 roku do stacji WOLNOŚĆ. Rzeczpospolita powróciła na mapę Europy, a Polacy znaleźli się we własnym domu.
„Pogodna, spokojna jest Ojczyzna w nocy, twardym snem zasnęli wolni Polacy.”
Akademię przygotowały p. Edyta Gach i p. Monika Kłyszewska
wraz z klasami 3a i 3b.
Występ uświetnił szkolny chór pod opieką p. Haliny Piłocik.






