Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/

20 października 2015

Bujakowski Groń - byliśmy tam.


MŁODZIEŻOWE KOŁO
KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE
IM. JERZEGO KUKUCZKI

WYCIECZKA NA BUJAKOWSKI GROŃ
10.10.2015 r.



    10 października Koło Turystyczne udało się w Beskid Mały aby zdobyć szczyt Bujakowskiego Gronia. 

   Trasa wiodła z Żarnówki Małej, niebieskim szlakiem do Kóz. Wędrowaliśmy przez rezerwat Zasolnica, gdzie podziwialiśmy piękno fauny i flory Beskidów. Podziwialiśmy cudowny bukowy las, widzieliśmy salamandrę i nazbieraliśmy grzyby. Z okolic szczytu rozciągała się panorama na górę Żar i Kiczorę z jednej strony i zaporę w Czańcu z drugiej. Po dotarciu do Kóz zatrzymaliśmy się w pięknym parku otaczającym Pałac Czeczów. Widzieliśmy słynny platan, który zajął II miejsce w europejskim konkursie na drzewo roku.




   Mimo chłodu frekwencja dopisała, więc już szykujemy się na listopadową wycieczkę – tym razem Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. ZAPRASZAMY!!!


Opiekun SKKT Katarzyna Maciejowska-Bączek



CYBERNAUCI - bezpieczni w sieci