Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/

20 października 2015

Wycieczka klas 2 do Pszczyny.

 

 09 października 2015 roku klasy drugie pojechały do Pszczyny na wyjątkowe zajęcia. Uczniowie zobaczyli Skansen-Zagrodę Wsi Pszczyńskiej. Chaty i budowle mieszkańców sprzed wielu lat oraz urządzenia, którymi nasi przodkowie się posługiwali bardzo nas zadziwiły. Dziś już nie ma takich przedmiotów, a i mieszkania nie przypominają tych sprzed wielu, wielu lat.


   Pokazowa Zagroda Żubrów to kolejne miejsce , które zwiedziliśmy. Zapoznaliśmy się ze zwyczajami nie tylko żubra-największego ssaka w Europie, ale poznaliśmy inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski: muflony, jelenie, sarny , daniele, kaczki berlinki.



   Ostatnim punktem wycieczki był zamek. Przeżyliśmy tu prawdziwą lekcję historii. Zwiedziliśmy wspaniałe wnętrza, komnaty, salony, bibliotekę, westybul. Zbrojownia przybliżyła nam uzbrojenie europejskie i orientalne z okresu od XVI wieku do lat międzywojennych XX wieku. Stajnie Książęce wzniesione w drugiej połowie XIX wieku pozwoliły nam przenieść się do czasów zabytkowych pojazdów konnych oraz karet króla Jana III Sobieskiego.


Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, ponieważ nie tylko pogłębili wiadomości z historii, biologii i sztuki, ale odpoczęli w pięknym parku zamkowym.

Bogumiła Łucka

CYBERNAUCI - bezpieczni w sieci