Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. /Adam Mickiewicz/

6 października 2015

„Kto czyta książki – żyje podwójnie”

   
    „Kto czyta książki – żyje podwójnie”. Ta myśl Umberto Eco przyświecała wszystkim biorącym udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Odbywające się 29 września święto, zostało ogłoszone już 15 lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

    W naszej szkole przyłączyli się do niego nauczyciele: panie Beata Adamek, Aleksandra Borgieł, Monika Kłyszewska, Marta Porębska oraz Katarzyna Sikora. Uczniowie reprezentowani byli przez Oktawię Przybylską z kl.2b i silną grupę z klasy 3c: Żanetę Golę, Kamilę Kuczyńską i Janka Puchałę. Każdy z Ambasadorów Głośnego Czytania zaprezentował fragment wybranego przez siebie utworu. Mieliśmy możliwość posłuchania „Baśni” braci Grimm, „Małego księcia”, „Serii niefortunnych zdarzeń”, „Mikołajka”, „Gry anioła”, „Złodziejki książek” oraz czytanego w języku angielskim „Danger is everywhere”. 


    Przedsięwzięcie od strony technicznej wspierali: Martyna Kosek , Wiktoria Kwiczala, Aleksandra Mazur, Patrycja Mrzyk, Jakub Szymański i Maciej Rąbel.

   Czytajcie! Książki poszerzają słownictwo, usprawniają pamięć i koncentrację, pozwalają zdobywać wiedzę i umiejętność lepszego pisania. 


Opiekun wydarzenia
Magdalena Smagoń

CYBERNAUCI - bezpieczni w sieci